وبلاگ هومر، یک خانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

شش ویژگی مهم برای انتخاب یک خانه خوب

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: آسایش، خانه، معماری

یک خانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ چرا انتخاب خانه این قدر دشوار است؟ چه می‌شود که گاهی همه چیز یک خانه جفت و جور به نظر می‌رسد، اما در نهایت زندگی کردن در آن خانه یک عذاب دائمی است؟ در این مقاله بعضی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک خانه خوب را، که خیلی وقت‌ها کمتر یادمان می‌ماند و بهشان توجه داریم، با هم مرور کنیم.

وبلاگ هومر، حرف‌هایی که وقتی کودک هستیم می‌شنویم و بزرگ هم که می‌شویم دست از سرمان بر نمی‌دارند.

21 حرف به ظاهر «بی‌ضرر» که وقتی بچه بودیم شنیده‌ایم و روانمان را اذیت کرده – قسمت دوم

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: تربیت فرزندان، خانواده، سلامت، سلامت روان

در قسمت اول این مقاله، چند نمونه از حرف‌هایی را خواندیم که به نظر پدر و مادرها «بی‌ضرر» می‌آمده، اما در واقع چنان اثر مخربی روی ذهن کودک گذاشته که مجبور شده کلی وقت و انرژی صرف کند تا با سایه‌ای که این حرف‌ها روی زندگیش انداخته کنار بیاید. این قسمت دوم و پایانی این مقاله است و در آن بعضی دیگر از نمونه‌های این نوع حرف‌ها را می‌خوانیم.

وبلاگ هومر، گاهی حرفی که به نظر ما «بی‌ضرر» می‌آید روان یک بچه را تا بزرگ‌سالی آزار می‌دهد.

21 حرف به ظاهر «بی‌ضرر» که وقتی بچه بودیم شنیده‌ایم و روانمان را اذیت کرده – قسمت اول

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: تربیت فرزندان، خانواده، سلامت، سلامت روان

گاهی حرف‌هایی به بچه‌ها می‌زنیم که به نظر خودمان بی‌ضرر هستند، ولی اگر یاد وقتی که خودمان بچه بودیم بیفتیم، می‌بینیم بعضی از این حرف‌ها هنوز یادمان نرفته و روانمان را در تمام این سال‌ها آزرده. در این مقاله روایت بعضی از بزرگ‌سال‌ها را می‌خوانیم که زخم بعضی حرف‌ها از بچگی هنوز برایشان مانده و در تمام این سال‌ها روانشان را اذیت کرده.

وبلاگ هومر، چه طور همسایه بدی باشیم؟

چه طور همسایه بدی باشیم – قسمت سوم

تاریخ انتشار: 1 دیدگاهموضوع: خانه، سبک زندگی، شهرنشینی، محله، همسایه

در قسمت پایانی این مقاله، آخرین نکته‌ها برای رسیدن به درجه استادی در فن ظریف «همسایه بد» بودن را مطرح می‌کنیم. با آرزوی توفیق و علو درجات و تبدیل شدن به نماد یک همسایه بد.

وبلاگ هومر، چه طور همسایه بدی باشیم؟ خیلی بد!

چه طور همسایه بدی باشیم – قسمت دوم

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: خانه، سبک زندگی، شهرنشینی، محله، همسایه

در قسمت دوم مجموعه «چه طور همسایه بدی باشیم» پنج راهکار اساسی دیگر ارائه می‌دهیم تا جلوی هدر رفتن استعدادهای شما را بگیریم و کمک کنیم که اگر «بد هستید، بدتر باشید».

وبلاگ هومر، همسایه بد چه بلایی سر آدم می‌آورد!

چه طور همسایه بدی باشیم – قسمت اول

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: خانه، سبک زندگی، شهرنشینی، محله، همسایه

این متن قسمت اول از مقاله‌ای سه قسمتی است که در آن تلاش می‌کنیم تا شیوه‌نامه‌ای برای «همسایه بد بودن» تهیه کنیم و به اصول و راه‌کارهایی این موضوع بپردازیم.

وبلاگ هومر، گاهی برای جان سالم به در بردن از یک مهمانی خانوادگی باید استراتژی داشت

چه طور از تعطیلات جان سالم به در ببریم: 5 راه نجات در مهمانی‌های خانوادگی

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: تعطیلات، خانواده، روابط فامیلی، سبک زندگی

تعطیلات، برای ما ایرانی‌ها، معمولا پر است از مهمانی و دید و بازدیدهای خانوادگی، اما لابد یادتان هست که در دوره نوجوانی گاهی چه قدر این دورهمی‌ها اذیتتان کرده و، اگر کمی با خودتان روراست باشید می‌بینید که، هنوز هم خیلی از این دور هم جمع شدن‌ها، بیشتر از آن که لذت‌بخش باشند و بهانه خوش‌گذرانی بدهند، مایه دلخوری و دردسر و ناراحتی هستند. اما قاعدتا باید بشود کارهایی کرد که وضع کمی بهتر شود. در این مطلب از مجموعه «چه طور از تعطیلات جان سالم به در ببریم» به همین موضوع می‌پردازیم: استراتژی‌هایی برای نجات در مهمانی‌های خانوادگی!

وبلاگ هومر، قیل از شروع تعطیلات و سفر، فکر کنید چه چیزهایی را باید در خانه کنترل کرد.

چه طور از تعطیلات جان سالم به در ببریم: 22 کاری که قبل از ترک خانه باید انجام داد

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: امنیت، تعطیلات، خانه، شهرنشینی

با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و شروع فصل سفر، نگرانی از خانه‌ای که پشت سرمان رها کرده‌ایم و اتفاقات ناخوشایندی که ممکن است در آن بیفتد هم سراغ همه ما می‌آید. خیلی‌ها، برای راحت‌تر کردن خیالشان، قبل از سفر کارهایی انجام می‌دهند تا حین سفر کمتر دغدغه خانه و چیزهایی که تویش باقی مانده را داشته باشند. برای کمک، ما هم لیست خودمان را از کارهایی که قبل از ترک خانه برای سفر بهتر است انجام بدهید برایتان آماده کرده‌ایم. بهتر است قبل از سفر نگاهی به این لیست هم بیندازید.

وبلاگ هومر، پرخوری نکردن در دید و بازدیدهای عید واقعا کار دشواری است. راه نجاتی هست؟

چه طور از تعطیلات جان سالم به در ببریم: 8 استراتژی برای پرخوری نکردن

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: تعطیلات، خوراکی‌ها، سبک زندگی

رک و پوست کنده، عید و تعطیلات وقت خوردن است! تقریبا از در و دیوار خوراکی می‌ریزد و همه چیز خوشمزه است. اما اگر دل به دل این همه خوردنی بدهید، باقی سال را باید تلاش کنید تا وزنی را که با پرخوری در عید زیاد کرده‌اید دوباره کم کنید. چه کار می‌شود کرد؟ راهی هست که بشود هم دلی از عزای خوراکی‌های رنگ و وارنگ عید در آورد و هم نگران اضافه وزن نبود؟ در این مطلب دکتر لیزا یانگ، از مشهورترین متخصصین تغذیه دنیا، چند راه حل برای این کار به شما معرفی می‌کند.

وبلاگ هومر، نظافت خانه را از کجا شروع کنیم؟

3 جای خیلی مهم در خانه که باید حتماً قبل از آمدن مهمان نظافت کنید

تاریخ انتشار: دیدگاه خود را ارسال کنیدموضوع: خانه، نظافت

گاهی نظافت کامل خانه برای مهمان‌هایی که به زودی سر می‌رسند ناممکن است. از فرصت نکردن برای تمیزکاری تا خستگی و تنبلی و حتی بی‌هوا خبر دادن مهمان‌هایی که «نیم‌ساعت دیگه اون‌جا» خواهند بود، همه دردسر یک نظافت فوری را گردن صاحب‌خانه می‌اندازند. در این مطلب با سه نقطه استراتژیک از خانه آشنا شوید که نظافت آن‌ها تاثیر مهمی در تمیز به نظر رسیدن خانه دارند.